85 733 32 70 | 533 373 463 | 533 373 813 instytut.hialuron@gmail.com

Laseroterapia

 

Wiązka światła na problemy ze skórą – laseroterapia

Upiększające, lecznicze i profilaktyczne działanie laseroterapii to jedne z licznych możliwości zastosowania światła lasera w medycynie estetycznej. Każdy zabieg przeprowadzany jest z odpowiednią precyzją, aby rozpocząć szereg pozytywnych przemian zarówno na powierzchni skóry, jak też w jej wnętrzu. Jeżeli zatem zmagasz się z drobnymi niedoskonałościami cery lub znacznie bardziej zaawansowanymi defektami, warto zgłosić się do Instytutu Hialuron.

Jak pomagamy naszym Pacjentom podczas laseroterapii

Laseroterapię należy rozumieć jako przeciwieństwo zabiegów, w których następuje mechaniczne ścieranie poszczególnych warstw naskórka (na przykład mikrodermabrazja diamentowa) lub które wymagają bezpośredniej ingerencji w strukturę skóry (przykład: mezoterapia igłowa). Laser jest równie efektywny, a wystarczy jedynie naświetlanie, aby nastąpiła absorpcja, czyli pochłanianie światła laserowego przez skórę. Pobudzone zostają w ten sposób komórki położone głębiej niż wierzchnia warstwa naskórka, aby:

  1. proces przemian rozpoczął się od wewnątrz, czyli tam, gdzie następują podziały komórkowe oraz inne procesy tkankotwórcze,
  2. skutecznie niwelować barierę, która jest często nie do pokonania przy stosowaniu preparatów w tradycyjny sposób,
  3. prowadzić do regeneracji i odmłodzenia twarzy oraz ciała przy zaawansowanych problemach natury dermatologicznej.

Doświadczenie specjalisty wykonującego zabieg oraz odpowiednio dobrana metoda to sposób na optymalne rezultaty.

Dobór mocy lasera do charakteru zabiegu

Lasery niskoenergetyczne mają moc 1-6 mW (miliwat), lasery średnioenergetyczne: 7-500 mW, natomiast moc charakterystyczna dla laserów wysokoenergetycznych to więcej niż 500 mW.

Laserami niskoenergetycznymi wykonywane są zazwyczaj zabiegi oczyszczające cerę i pobudzające jej naturalne procesy samoregeneracji, natomiast wiązka światła wysokoenergetycznego wykorzystywana jest między innymi do usuwania zbędnego owłosienia, czy redukcji blizn.

Widząc spektrum zastosowań, ale też konieczność umiejętnego dobrania metody, będziesz mieć świadomość, że najbezpieczniej jest skorzystać z usług profesjonalnego gabinetu medycyny estetycznej. Tutaj wiedza specjalistyczna łączy się z innowacyjnością stosowanych urządzeń.

Laseroterapia w Białymstoku? Zapraszamy na zabiegi

Pomagamy naszym Pacjentom, stosując laseroterapię na poszczególne defekty i dolegliwości, zawsze z zachowaniem norm bezpieczeństwa i dobrych praktyk kosmetologicznych. Umów się mailowo lub telefonicznie na wizytę, odwiedź Hialuron w Białymstoku. Zapraszamy na konsultację i na pełną terapię indywidualnie dobraną metodą laserową.